Etkinlikler ve Duyurular
USS (Ulus Senior Students) CV Writing and Interview Techniques Workshop çalışmasını öğrencilerimiz b

Çalışmanın birinci gününde Uzman Psikolog Alper Şahin ile kişisel özelliklerin meslek seçimindeki önemi, kişisel özelliklere uygun meslek gruplarını tanıma ve belirleme üzerinde çalışan öğrenciler, ikinci gün de Man Power Grubu ile mülakat teknikleri ve CV yazımını role-playing (örnek mülakat) yöntemi ile deneyimlediler.

dsc_0173.jpg

 
Dünyanın seçkin üniversitelerinin temsilcilerini okulumuzda ağırlamaya başladık.

Yurtdışı danışmanımız Debbi Antebi ile birebir çalışan ve üniversite eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen lise öğrencilerimiz, üniversite temsilcilerinden başvuru süreci ve aşamaları konusunda detaylı bilgiler edinme ve üniversiteleri yakından tanıma  fırsatını buluyorlar. Okulumuza gelen üniversitelerin bazılar:  UCLA, Boston University, University of British Columbia & Queen’s University, Università Bocconi…

dsc_0012.jpg

 
David Grünberg ve Jan Nahum öğrencilerimizle buluştu.

1914 yılında okulumuzu kuran Dr.David Markus’un torunu David Grünberk ve 1994 yılında değerli katkılarıyla okulumuzu Ulus Kampüsü’ne taşıyan Bernard Nahum’un oğlu Jan Nahum öğrencilerimizle eğitimin önemini vurgulayan bir söyleşi gerçekleştirdi.


100.yıl kitabımızın yazarları  Moşe Grosman ve Tülay Gürler Kurtuluş’un da katıldığı söyleşide yazarlarımız Türk Musevi Cemaati’nin tek okulunun 100 yıllık hikayesini yazmaktan büyük onur ve gurur duyduklarını belirttiler.

dsc_0280.jpg

 
100. yıl filmi büyük beğeni ile izlendi.

Türkiye’nin en prestijli reklam ajansı Medina Turgul DDB tarafından hazırlanan, 1914’ten 2014 Musevi Lisesi’nin hikayesini anlatan film ilgiyle izlendi ve seyirciden büyük alkış aldı.

  10_asetatli_008-x.jpg

 
Mini Survivor Kampımız Şile Akkaya’da çadırlarını kurdu.

2 günlük kamp ortamında çadırlarını kuran, uyku tulumlarının içinde doğal hayatı deneyimleyen, ateş etrafında dostluklarını pekiştiren, okçuluk sporu ile tanışan öğrencilerimiz bu yılın ilk outdoor etkinliğinden yepyeni deneyimlerle döndüler.

img_8413.jpg

 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 11 - 20 (Toplam 145)
Disual Digital Visuals