Etkinlikler ve Duyurular
Ortaokul öğrencilerimiz "e-atık Toplama Proje Yarışmasından ödülle döndü.
e_atik.jpg Öğrencilere çevre koruma bilinci kazandırmak, teknolojik atıkların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla Beşiktaş MEM tarafından düzenlenen  "e-atık Toplama Proje Yarışması'nda ortaokul öğrencilerimiz Yosi Ojalvo ve Yoel İs dereceye girerek ödül almaya hak kazandılar.
 
Okulumuzda SBS Hazırlık Semineri düzenlendi.
sbs_large.jpg Ortaokul Rehberlik Servisimiz, Fen Bilimleri Dershanesi Rehberlik Servisi işbirliği okulumuzda SBS Hazırlık Semineri düzenlendi. Fen Bilimleri Dersanesi Beşiktaş Şubesi Rehber Danışmanı Merve Şerbetçioğlu; seminerde 8. sınıf öğrenci ve velilerine SBS başvuru süreci, değişen SBS puanlama sistemi, özel yabancı liseler ve Anadolu Liseleri  tercih ve yerleştirme işlemleri ile ilgili bilgilerin yanı sıra sınava hazırlanırken yapmaları ve yapmamaları gerekenler konularında da bilgi verdi.
 
Sait Gürsoyla Başarıya Doğru Semineri

sait_grsoy_large.jpg Bilgi Üniversitesi Eğitim Danışmanı ve Program yapımcısı Sait Gürsoy 11 ve 12. öğrencilerimizle üniversite sınavı ve meslek seçimi üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide bireyin sadece bir üniversiteye yerleşmiş olmasının  yeterli olmadığını vurgulayan Gürsoy  üniversite ve bölümlerini  seçerken dikkat edilmesi gerekenler konuları  "Akademik- Profesyonel Kadro, Burslar  ,Yabancı Dil Eğitimi,Akademik Olanaklar,Bölüm Değiştirme,Çift Anada-Yandal Olanakları,Uluslararası Bağlantılar,Kariyer Olanakları ,İş Dünyası ile Bağlantılar,Yükseklisans Eğitimi"gibi başlıklar altında topladı.

Sait Gürsoy seminerin ikinci bölümünde 9 ve 10. Sınıf öğrencileriyle sohbet etti ve öğrencilere   "Üniversitenin yolu okuldan geçer,  okul ders notlarınızı yüksek tutmalısınız" diyerek ders notlarının üniversite sınavındaki  önemini anlattı.

 
12.sınıf öğrencilerimiz Bilgi Üniversitesi'ni ziyaret etti.

fotoraf_1_large.jpg fotoraf_3_large.jpg Bilgi Üniversitesi İletişim Bölümünü ziyaret eden öğrencilerimiz, öğretim üyelerinden, günümüzde  iletişimin önemi - geleceği , medya dünyasının hayatımızdaki rolü  ve bu alanda çalışmak isteyenleri nasıl bir gelecek beklediği konusunda bilgiler aldılar.

 
5.UÖMO Liderlik Seminerine İsak Alaton Konuk konuşmacı olarak katıldı.

ishak_alaton__large.jpg Kariyer Ofisinin düzenlediği ve beş yıldır ev sahipliğini yaptığımız  Liderlik Seminerinini bu yıl  Sunum Ofis Yöneticisi Alper Rozanes ve JCI (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) Bahçeşehir Şubesi Başkanı Jefi Sevilay ile gerçekleştirdik.

Bireysel gelişime, öğrencilerin sahip oldukları özelliklerin farkına varmalarına, ilgi ve yeteneklerini belirlemelerine, grup çalışma disiplini edinmelerine ve iş yaşamı konusunda bilgi sahibi olmalarına yardımcı olan bu çalışmanın sonunda, Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, öğrencilerle liderlik başlığı altında bir söyleşi gerçekleştirdi.

Katılan okullar: UÖML,  Şişli Terakki Lisesi, Koç Lisesi, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi

 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 71 - 80 (Toplam 145)
Disual Digital Visuals