Etkinlikler ve Duyurular
UÖMO'dan "Kadına Şiddete Hayır" Kampanyası'na destek...

  kadina_siddete_hayir_large.jpg

Ulus Özel Musevi Okulları öğrencileri ve öğretmenleri olarak, 14 Şubat günü tüm dünyayla aynı anda dans edip, "Farklı ama eşit" olmak için "Kadına Şiddete Hayır!" kampanyasına kadın - erkek hep birlikte destek verdik.

 http://youtu.be/syJkCe7kOqw

 

 

 
Üniversitelerle ortak proje çalışmalarımız devam ediyor, bu yıl aramıza Kültür Üniversitesi katıldı.

Üniversitelerle ortak proje çalışmalarımız devam ediyor, bu yıl aramıza Kültür Üniversitesi katıldı.

10. ve 11. Sınıflardan 31 öğrencimiz Fizik öğretmenleri eşliğinde 26 Aralık günü Kültür Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde Prof. Dr. Mehmet Özer ve Arş. Grv. Dr. Ertuğrul Cem Bolcal önderliğinde Moment, Tork, Eğik düzlemde sabit ve ivmeli hareket ve sarkaç hareketiyle yay sabiti hesaplama deneylerini gerçekleştirdiler. Teorisini öğrendikleri birçok konuyu görerek ve yaparak pekiştirmiş oldular.

 
Düş Çocuk, Gerçek Çocuk temalı İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienaline katıldık.

Düş Çocuk, Gerçek Çocuk temalı İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienaline katıldık. Düş Çocuk, Gerçek Çocuk temalı İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienaline katıldık.

Bienalde Anaokulu öğrencilerimizin “bavul- bebekler” çalışması büyük ilgi gördü. Ortaokul 6. ve 8. Sınıflarla ise manken ellerinden oluşan assemblaj tarzındaki üçleme Akadlar Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde sergilendi

 
Bağlılık ve bağımlılık konulu semineri Dr. Alper Şahinden dinledik.

Bağlılık ve bağımlılık konulu semineri Dr. Alper Şahinden dinledik.

Uzman psikolog Dr. Alper Şahin, lise öğrencilerimizle interaktif bir seminer gerçekleştirdi. Seminerde, bağlılık ve bağımlılık arasındaki farklar anlatıldı. Sigara, alkol, uyuşturucu, bilgisayar, spor, teknoloji, insan bağımlılığı ve tedavisi, bağımlılıkların temel nedenleri, bebeklik döneminde anne-çocuk ilişkisinin bağımlılık ve bağlılık üzerindeki etkileri ve bağımlı olmamak için gençlerin dikkat etmesi gereken konular üzerinde duruldu.

 
İlkokul öğrencilerimiz ve MEF International School öğrencilerinin katıldığı Beliefs konulu worksho

  beliefs.jpg

İlkokul öğrencilerimiz ve MEF International School öğrencilerinin katıldığı “Beliefs” konulu workshop okulumuzda gerçekleşti.
İlkokul 4. sınıf öğrencilerimiz MEF International School öğrencileri ile “İnançlar” konusunu eğlenceli sunumlar, müzik ve sanat aktiviteleriyle birbirlerine anlattılar. 

 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 81 - 90 (Toplam 145)
Disual Digital Visuals