Etkinlikler ve Duyurular
"İstanbullu Olmak: Aslen nerelisin?"

  bilgini.jpg

Lise öğrencilerimiz, Türkiye’nin Halkla İlişkiler Duayeni Betül Mardin ile Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleşen "İstanbullu Olmak: Aslen nerelisin?” konulu konferansa katıldılar.

Tarihçi-gazeteci-yazar Murat Bardakçı, Psikiyatrist-yazar Özcan Köknel, TC Hahambaşılık danışmanı Yusuf Aştıntaş, politikacı-yazar Şafak Pavey gibi alanında birçok uzman konferansa konuk konuşmacı olarak katıldı. Konferansta İstanbullu olmanın aslında ne demek olduğu, uzun yıllardır İstanbul’a yapılan göçlerin nedenleri ve sonuçları ele alındı.

 

 
Lise öğrencilerimiz Global Girişimcilik Haftası etkinliklerine katıldılar.

Lise öğrencilerimiz ‘Global Girişimcilik Haftası” etkinliklerine katıldılar.


123 ülkede 15-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen etkinlikte, küresel ölçekte başarılarını kanıtlamış girişimciler, Türkiye’nin önde gelen iş adamları, fikir önderleri, profesyonel yöneticiler ve uzmanlar gönüllü olarak gençlerle buluştu.
Okulumuzda lise sınıflarına seçmeli dersler kapsamında verilmekte olan Alp Alkaş Girişimcilik dersi öğrencileri de, Lütfi Kırdar Kültür Merkezinde yer alan “Yeni sektörlere İlk Adım” konulu panele katıldılar.
Panelistler: Erol Aksoy (İktisat Bankası ve Show TV Kurucusu), Alphan Manas (Brightwell Holding Kurucusu), Ali Sabancı (Pegasus Hava Yolları Kurucusu ) ve Selçuk Kiper (Synopsis Creative Services Kurucusu)
Dünya genelinde kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nda yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle yenilikçilik potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik ediyor.

girisimcilik_haftas.jpg

 
Almanya- Türkiye Uluslararası Projesi

Almanya- Türkiye Uluslararası Projesi


Almanya’daki Gymanasium Halephagen Schule ile gerçekleştirdiğimiz Daily Life in İstanbul-Hamburg Proje’sinin İstanbul ayağı 12-19 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. Ortaokul öğrencilerimiz Almanya’dan gelen konuk öğrencileri evlerinde misafir ettiler. ‘İstanbul Haftası’ adı altında her iki okulun öğrencileri bir hafta boyunca İstanbul’un kültürel bölgelerini gezme ve inceleme fırsatını buldular.

almanlar2012_large.jpg

 
Roma-Prag-Türkiye Uluslararası Projesi

Roma-Prag-Türkiye Uluslararası Projesi

Roma ‘Angelo Scordotti’, Prag ‘Lauder Schools’ ile ortaklaşa yürüttüğümüz projenin bu yıl ilk çalışması olan Roma ayağı 14-19 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Roma’da bir hafta geçiren ortaokul öğrencilerimiz, Angelo Scordotti öğrencileri ile çeşitli workshoplara katıldılar. Roma’nın tarihi yerlerini gezdiler ve farklı kültürleri tanıma yeni arkadaşlıklar kurma fırsatını buldular.

raw00100_large.jpg

 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 91 - 100 (Toplam 145)
Disual Digital Visuals