Kütüphaneler

Gerard Behar Lise Kütüphanesi/Mediatech

Gerard Behar Lise Kütüphanesi/Mediatech Ulus Özel Musevi Lisesi Gerard Behar Kütüphanesi'nin amacı eğitim sürecinde aktif rol oynayarak kullanıcılarının bilgi ihtiyaçlarını en kısa sürede eksiksiz olarak karşılamaktır. Bu amaç doğrultusunda kütüphane sürekli olarak yenilenmekte, dermesine güncel yayınları katmakta, basılı materyallerin yanı sıra video kaset, CD, slayt gibi kitap dışı materyalleri de bünyesinde bulundurmaktadır.

Okul Kütüphaneleri Yönetmeliği doğrultusunda hizmet veren UOML kütüphanesi hafta içi her gün 08.00-17.00 saatleri arasında açıktır. Kütüphanede Dewey Sınıflama Sistemi kullanılmakta ve kitaplar açık raf düzeninde yerleştirilmektedir

Gerard Behar Lise Kütüphanesi/Mediatech Yaklaşık olarak 10.000 adet kitabın bulunduğu  kütüphane  koleksiyonunda Türkçe, İngilizce ve İbranice referans kaynakları, genel konularda kitaplar, romanlar ve süreli yayınlar yer almaktadır. Ayrıca üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik olarak bir bölüm mevcuttur. Bu bölümde üniversite sınavı için hazırlanan test kitaplarının yanı sıra yurt dışındaki üniversitelerle ilgili ayrıntılı bilgi veren kaynak kitaplar da bulunmaktadır. Kütüphanemizin özel bölümlerinden biri de Musevi tarih ve kültürüne ait kitapların yer aldığı bölümdür. Bölüm kitapların yanı sıra İngilizce ve İbranice video kaset ve CD koleksiyonunu da kapsamaktadır.

Kütüphanede internet bağlantılı 10 adet bilgisayar gün boyunca öğretmen ve öğrencilerin kullanıma açıktır.

Ulus Özel Musevi Lisesi kütüphanesinden öğrenci ve öğretmenlerimiz kütüphane kullanım kuralları doğrultusunda yararlanmaktadır. Kütüphanemizin kaynaklarını kullanmak isteyen velilerimiz ve mezunlarımız kütüphane sorumlusundan  randevu alarak kütüphaneden yararlanabilirler.

Pensoylar İlköğretim Kütüphanesi

Kütüphaneler

Ulus Özel Musevi 1.Karma Ana ve İlköğretim Okulu, içerisinde bulunan Pensoylar Kütüphanesi hafta içi her gün 7.30-17.00 saatleri arasında öğretmen, öğrenci ve çalışanlara hizmet vermektedir. Kütüphane koleksiyonunda kayıtlı 6300 civarı kitap bulunmaktadır. Kütüphane koleksiyonunun %40'ını İngilizce kitaplar oluşturmaktadır. Bunların dışında okumaya yeni başlayanlar için ve İbranice kitapların olduğu bölümler vardır.

Eğitim ve oyun içerikli 233 civarında CD-Rom, çok sayıda video kaset, slayt ve süreli yayınlar kütüphane koleksiyonunda yer almaktadır. Kütüphanede ayrıca çocuklarımızın oynaması için çeşitli  çeşitli zeka oyunları bulunmaktadır.

Kütüphanede internet bağlantılı 2 adet bilgisayar gün boyunca öğretmen ve öğrencilerin kullanıma açıktır.

Araştıran ve sorgulayan çocukların yetiştirilmesinde okul kütüphanelerine büyük sorumluluk düşmektedir. Musevi Okulları bu sorumluluğun bilinciyle her yıl kütüphane koleksiyonunu biraz daha genişletmektedir.

 
< Önceki   Sonraki >
Disual Digital Visuals