Öğrenci Kulüpleri

1.-4. Sınıf Kulüp Çalışmaları

grsel_1.jpg

Kulübümüzde,  öğrencilerimizin  kendi istekleriyle seçtikleri, ilgi duydukları görsel sanatlar alanında bireysel başarı duygusunu yaşamalarını ve düş güçlerini geliştirmelerini amaçlıyoruz. Öğrencilerimiz, kulübümüzde farklı malzemeler kullanarak, büyük boyutlu çalışma yapma ve grup çalışmalarına katılma olanağına sahip olurlar. Yaptıkları çalışmalar ile birçok etkinliğe katılırlar.


seramik_1.jpg

Kulübümüzde,  öğrencilerimiz,  eğlenirken hoş bir müzik eşliğinde çamuru keşfederler ve geçmişten günümüze kadar süregelen, seramik sanatını öğrenirler.  Şekillendirme ve dekor tekniklerini kullanarak yaratıcılıklarını ön plana çıkarırlar. Özgün tasarımlar ortaya sunmaları , yaptıkları tasarımları seramik fırınımızda pişirerek sırlama aşamaları görmeleri, yaşayarak öğrenmeleri sağlanır.


bilgisayar.jpg

Bilgisayar Kulübümüzde amacımız, öğrencilerin bilgisayar derslerinde kazandıkları bilgi ve becerileri pekiştirmek, onların bilgi teknolojilerindeki araçları ustalıkla kullanabilmelerini, internet ve yazılı basından bilgi toplayabilmelerini ve elde ettikleri bilgileri derleyip kullanabilme becerilerini kazanmalarını sağlamaktır.
Öğrencilerimiz, kulübümüzde tarayıcı, dijital fotoğraf makinesi, webcam, flash memory, printer, CD ve DVD writer gibi multimedya araçlarının kullanımını, klavyeyi daha hızlı kullanmayı ve kısa yollarla çalışmayı, interneti verimli kullanmayı, derslere ve sınavlara faydalı siteleri bulmayı öğrenirler.

spor_2.jpg

Kulübümüzde branşları destekleyici, eğitsel ve sportif oyunlarla öğrencilerimizin koordinasyon, özdenetim ve bedensel gelişimlerini sağlamayı hedefliyoruz.  Öğrencilerimiz, kulübümüzde, birlikte hareket edebilmek, kurallara uyabilmek, kazanma ve kaybetme duygusunu yaşayabilmek, işbirliği yapabilmek gibi beceriler kazanırken oyunlarımızla eğlenceli zaman geçirirler. Böylece bir taraftan oyun ihtiyaçları karşılanırken diğer taraftan disiplinli, uyumlu, sosyal, özgüveni gelişmiş, başaracağına inanan bireyler haline gelirler.


Müzik Kulüpleri Müzik kulübümüzde yıl boyu yapılan çalışmalarda temel amaç, öğrenciye müziği sevdirmek, öğrencinin ortak hareket etme becerisini ve beyin-vücut koordinasyonunun gelişmesini sağlamaktır. Öğrencilerimiz yılsonu konserimizde ve oditoryum saati dinletilerimizde görev alarak çalışmalarını sergilerler.

 

Piyano

piyano.jpg

 Öğrencilerimizin piyano enstrümanını tanımaları ve el kaslarını geliştirmeleri, müzik kulağına sahip olmaları, bireysel ve grupla müzik yapma becerileri kazanmaları, seviyelerine uygun eserleri ritminde ve doğru tınılar ile seslendirebilmeleri ve çok sesli alt yapı oluşturmaları hedeflenir.

 

 

 

 

  Gitar

gitar_2.jpg

Öğrencilerimizin gitar enstrümanını tanımaları ve geliştirmeleri, akortları tanımaları ve akort uygulaması yapabilmeleri, bireysel ve grupla müzik yapma becerileri kazanmaları, seviyelerine uygun eserleri ritminde ve doğru tınılar ile seslendirebilmeleri ve çok sesli alt yapı oluşturmaları hedeflenir. Kulüpte klasik, akustik, elektrik, bas gitar çeşitleriyle çalışmalar yapılır.


Perküsyon

perksyon_1.jpg

Öğrencilerimizin müzik bölümü içerisindeki çok çeşitli ritim aletlerini tanımaları, ritmik duyuşlarını ve beyin-vücut koordinasyonlarını geliştirmeleri, ortak hareket etme becerisi kazanmaları seviyelerine uygun eserleri ritminde ve doğru tınılar ile seslendirebilmeleri ve çok sesli alt yapı oluşturmaları hedeflenir.


Keman

keman_2.jpg

Öğrencilerimizin keman enstrümanını tanımaları ve geliştirmeleri, temel tutuş tekniklerini ve nota bilgisini kavramaları, keman yardımıyla el becerilerini ve koordinasyonlarını sağlamaları, bireysel ve grupla müzik yapma becerisi kazanmaları,  seviyelerine uygun eserleri ritminde ve doğru tınılar ile seslendirebilmeleri ve çok sesli alt yapı oluşturmaları amaçlanır.

 

 


 

satran_2.jpg

Binlerce yıllık geçmişi olan satranç oyununun bireylerin analitik zekâlarının gelişmesine ve hesap kabiliyetlerinin artmasına oldukça olumlu katkılar sunduğu herkesçe bilinir. Satranç kulübümüzde öğrencilerin erken yaşta planlı ve hızlı hareket etme, kendine güven duyma, belirli bir konuda uzun süre konsantrasyon sağlama, yenilgi duygusuyla başa çıkma becerilerini geliştirmeleri hedeflenir.
Kulüp çalışmaları kapsamında öğrencilerimizin derslerinde daha etkin, sosyal hayatlarında da daha başarılı bireyler olmaları amaçlanır. Onlara satranç oyununun en basit kurallarından başlayıp çeşitli satranç strateji ve taktikleri öğretilir. Türkiye ve dünyadaki satranç kültürüne ait bilgilerle geniş yelpazede bir eğitim sağlanır.  

 

dans_2.jpg

Dans Kulüplerimizde öğrencilerimizin müzik eşliğinde hareket ederek ritim, ses ve hareket ahengini bir bütün olarak birleştirmeleri,  düzgün duruş geliştirmeleri, kendi bedenlerini tanımaları ve sevmeleri, müzik ve dansla kendilerini ifade edebilme yeteneği kazanmaları, böylece çevreleriyle daha başarılı iletişim kurmaları amaçlanır.
Kulüp çalışmalarımızla öğrencilerimiz,  beden dilini öğrenip kendilerini bu şekilde ifade edebileceklerini keşfederken, ritim duygularını geliştirme, vücut koordinasyonları ile konsantrasyonlarını geliştirme, bireysellikten çıkıp sosyalleşme olanağı bulurlar.

 

 

estreyikas_2.jpg

Estreyikas D'Estambol Sefarad Şarkıları Kulübümüzde öğrencilerimiz Sefarad İsponyalca dilinde şarkılar öğrenir ve sergiler. Yurt içi ve yurt dışı konserler vererek haklı bir üne sahip olan Estreyikas D'Estambol grubunu öğrencilerimize tanıtarak, alt yapı hazırlıkları yapılır.

 

   

 

 

kk_g.1.jpg

Kulübümüzde, oyuncular farklı takımlar eşliğinde keyif verici oyunlar oynayarak, yeni bir dünya keşfedecekler. Hem eğlenceli, hem eğitici, hem de farkındalık kazandırmayı amaçlayan bu kulüpte; genç beyinler bir masanın etrafına toplanarak takım ruhuyla etkileşim içerisinde oyunlar oynayacak.

 

 

 

 

y_drama_1.jpg

Bu kulüpte öğrencilerimize, Yaratıcı Drama ile, hayal güçlerini çokça kullanıp, yaratıcı fikirleri eğlenceli oyunlara dönüştürme ve sonrasında  tiyatro sanatıyla bu fikirleri birleştirip sahnede seyircilerle paylaşma imkanı sunulur.

 

 

 

 

ing.drama.jpg

İngilizce kulübünde öğrencilerimize eğlenceli oyunlar oynayıp, şarkılar söyleyip, dans ederek hikâyeler okuyup canlandırma, skeçler hazırlayıp sunumlar yapma imkanı sağlanır.  Eğlenceli bir ortamda yabancı dillerini geliştirirler.

 

 

 

 

 

 

 

 
< Önceki   Sonraki >
Disual Digital Visuals