Öğrenci Kulüpleri

Bilgisayar Bilgisayar Kulübünün amacı, öğrencilerin Office, flash, photoshop vb bilgisayar programlarını kullanma bilgi ve becerileri geliştirmektir. Web sayfası hazırlam konusunda temel eğitimlerinde verildiği kulüpte  öğrenciler  ECDL sınavlarına da hazırlanmaktadır.

Bilgitronik Kulübünün amacı, bir bilgisayarın temel parçalarını ayrı ayrı  tanımak, bu parçaları birleştirerek  tam donanımlı bir bilgisayar oluşturmaktır. Öğrenciler bilgisayar parçaları ve donanımları hakkındaki teknolojik gelişmeleri  takip etmekte ve bu donanımların bilgisayar dışındaki kullanımları ve temel robot yapımıyla ilgili de eğitim almaktadır.


Tiyatro Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz klasik tiyatro eserlerinin yanı sıra müzikaller de sergilemektedir. Daha önce öğrencilerimizin sergilediği oyunlardan bazıları: Yaşar ne yaşar ne yaşamaz, Damdaki Kemancı, Cyrano de Bergerac, Lüküs Hayat ,Grease ve Fame.

Spor Spor kulübü bünyesinde öğrencilerimiz futbol, basketbol, badminton , masa tenisi, futbol, pilates branşlarında çalışmalar yapmaktadır.

Müzik kulübü öğrencileri dünya müzikleri, müzik tarihi, ünlü müzisyenler konularında bilgi sahibi olurlar. Koro çalışmalarında çeşitli dillerde şarkılar öğrenir ve okulumuzun etkinliklerinde becerilerini sergilerler. Öğrenciler gitar ,keman , piyano, yan flüt, arp, trompet, ksilefon enstrümanları eğitimini alırlar.

Bilim ve Teknoloji Bilim ve Teknoloji kulübünde öğrenciler yıl boyunca çeşitli konularda fen projeleri hazırlayarak MEB , TÜBİTAK'ın  düzenlediği ve uluslararası düzenlenen proje yarışmalarına katılırlar.

Tübitak Matematik Kulübü Tübitak Matematik kulübünde öğrenciler yıl boyunca Matematik projeleri üzerinde çalışarak  MEB , TÜBİTAK'ın  düzenlediği ve uluslararası düzenlenen proje yarışmalarına katılırlar.

Öğrencilerin geniş düşünmelerini ve bu düşüncelerini iyi bir şekilde sunma yeteneklerini geliştirmek için çeşitli toplantılar düzenleyerek beyin jimnastiği yapmak, yaratıcı ve eleştirel düşüncelerin açığa çıkabileceği ortamları oluşturmak amacıyla kurulmuş bir kulüptür. Kulüp aynı zamanda Türkiye Münazara Ligine de katılmaktadır.

            İletişim Kulübünün amaçları, öğrencilerin her gün televizyon, gazete ve özellikle internet vb. kitle iletişim araçlarından okuyup izlediklerini doğru anlamalarını sağlamak; “kültür, çevre, mizah, toplum, ekonomi, sanat, eğitim, insan hakları” vb. evrensel değerler veya küresel sorunlarla ilgili birikimini arttırarak bu konulardaki duygu, düşünce ve yorumlarını güzel ve etkili biçimde yazılı, sözlü veya görsel biçimde anlatma becerilerini geliştirmektir.  Kısacası öğrencilerde özellikle ülke ve dünya gündemiyle ilgili konularda merak uyandırmak, bu konulara eleştirel bakış açısı kazandırmak ve sorumluluk alma ve ekip çalışması yapabilme becerisini pekiştirmektir.

Okul kütüphanesinde bilgisayar ortamında yapılan kulüp çalışmalarında özellikle gazete, dergi, internet vb. kaynaklar taranıp ilgi çeken konular belirlenir. Bunlar konuşulup tartışılır, kulüp olarak konuyla ilgili dikkat çekmek istediğimiz noktalar belirlenir bilgisayar ortamında özgün biçimde anlatılır.

Her dönem veya yıl sonunda hazırlanan bir kulüp bülteniyle yazı, fotoğraf, karikatür, tasarım vb. ürünler okulla paylaşılacaktır.  Kulüp çalışmalarımız 11. Sınıf Dil ve Anlatım Dersi portfolyo çalışmalarını da tamamlar niteliktedir çünkü bu derste 11. Sınıf öğrencilerimiz ilgilerini çeken konularda duygu ve düşüncelerini köşe yazısı, deneme vb. düz yazı türleriyle anlatmaktadırlar. Bu beceri, kulüp ortamında geliştirilmeye çalışılır.

İletişim Kulübü, güncel konulara meraklı, çevresini gözlemlemeyi, hayal kurmayı seven, duygusunu ve düşüncesini çeşitli şekillerde daha iyi anlatmayı hedefleyen, eğlenirken üretmeyi isteyen tüm öğrencilere açıktır.

Öğrencilere yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde çalışabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma, anlık  çözümler üretebilme ve problem çözme becerileri kazandırmayı amaçlayan kulüpte öğrenciler bir yabancı öğretmenler çalışarak İngilizcelerini de geliştirirler.

Kulüp öğrencileri resim sanatıyla ve ünlü ressamlarla ilgili bilgi sahibi olurken  resim yapma becerilerini geliştirerek çeşitli resim yarışmalarına da katılırlar.

Mezunlar Öğrencilere okul aidiyeti kazandırmak; mezun olmadan önce mezun olma bilincini aşılamak amacıyla kurulmuş olan kulüpte çalışan öğrenciler mezunlarla iletişime geçerek okulun mezunlar koluna destek olurlar.


 
< Önceki   Sonraki >
Disual Digital Visuals