Öğrenci Kulüpleri

5.-8. Sınıf Kulüp Çalışmaları

Görsel Sanatlar 2 Öğrencilerimiz, kulübümüzde farklı teknikleri tanıma, farklı malzemeler kullanarak büyük boyutlu çalışmalar yapma, grup çalışmaları ile sahne ve dekor çalışmalarına katılma olanağı bulurlar.

 

 

  

Seramik Kulübümüzde,  öğrencilerimiz,  eğlenirken hoş bir müzik eşliğinde çamuru keşfederler ve geçmişten günümüze kadar süregelen, seramik sanatını öğrenirler. Şekillendirme ve dekor tekniklerini kullanarak yaratıcılıklarını ön plana çıkarır, özgün tasarımlar ortaya sunarlar. Yaptıkları tasarımları, seramik fırınımızda pişirir ve sırlama aşamalarını görerek, yaşayarak öğrenirler.


Bilgisayar 2 Bilgisayar Kulübümüzde amacımız, öğrencilerin bilgisayar derslerinde kazandıkları bilgi ve becerileri pekiştirmek, onların bilgi teknolojilerindeki araçları ustalıkla kullanabilmelerini, internet ve yazılı basından bilgi toplayabilmelerini ve elde ettikleri bilgileri derleyip kullanabilme becerilerini kazanmalarını sağlamaktır.Öğrencilerimiz, kulübümüzde web sayfası hazırlanması ile ilgili komutları öğrenirler. İnterneti bir bilgi bankası olarak kullanma, site yapımında kullanılacak olan materyalleri, yazıları ve resimleri gerekli kaynakları kullanarak oluşturma gibi konularda bilgi sahibi olurlar. Güncel programlama dillerini örnek programlar yardımıyla tanırlar, faydalı ve güncel yazılımları kullanırlar.

 

 

Spor 2 Kulübümüzde öğrencilerimizin disiplinli, uyumlu, sosyal, özgüveni gelişmiş, başaracağına inanan bireyler olarak yetişmeleri için koordinasyon, özdenetim ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunmayı; onlara farklı branşlarda çalışma olanağı sunmayı hedefliyoruz.  Kulübümüz futbol,  dans, basketbol, badminton ve masa tenisi branşlarında çalışmalarını sürdürürler.

 

 

Müzik 2 Müzik kulüplerinde yıl boyu yapılacak çalışmalarda temel amaç, öğrenciye müziği sevdirmek, öğrencinin ortak hareket etme becerisini ve beyin-vücut koordinasyonunun gelişmesini sağlamaktır. Öğrencilerimiz yılsonu konserimizde ve oditoryum saati dinletilerimizde görev alarak çalışmalarını sergilemektedirler.


Piyano

a1.jpg Kulüp çalışmaları kapsamında öğrencilerin piyano enstrümanını tanımaları ve el kaslarını geliştirmeleri, müzik kulağına sahip olmaları, bireysel ve grupla müzik yapma becerileri kazanmaları, seviyelerine uygun eserleri ritminde ve doğru tınılar ile seslendirebilmeleri ve çok sesli alt yapı oluşturmaları hedeflenmektedir.


Gitar

Gitar 2 Kulüp çalışmaları kapsamında öğrencilerin gitar enstrümanını tanımaları ve geliştirmeleri, akortları tanımaları ve akort uygulaması yapabilmeleri, bireysel ve grupla müzik yapma becerileri kazanmaları, seviyelerine uygun eserleri ritminde ve doğru tınılar ile seslendirebilmeleri ve çok sesli alt yapı oluşturmaları hedeflenmektedir. Kulüpte klasik, akustik, elektrik, bas gitar çeşitleriyle çalışmalar yapılmaktadır.

Perküsyon

Perküsyon 2 Kulüp çalışmaları kapsamında öğrencilerin müzik bölümü içerisindeki çok çeşitli ritim aletlerini tanımaları, ritmik duyuşlarını ve beyin-vücut koordinasyonlarını geliştirmeleri, ortak hareket etme becerisi kazanmaları seviyelerine uygun eserleri ritminde ve doğru tınılar ile seslendirebilmeleri ve çok sesli alt yapı oluşturmaları hedeflenmektedir. 


Keman

Keman 2Kulüp çalışmaları kapsamında öğrencilerin keman enstrümanını tanımaları ve geliştirmeleri, temel tutuş tekniklerini ve nota bilgisini kavramaları, keman yardımıyla el becerilerini ve koordinasyonlarını sağlamaları, bireysel ve grupla müzik yapma becerisi kazanmaları,  seviyelerine uygun eserleri ritminde ve doğru tınılar ile seslendirebilmeleri ve çok sesli alt yapı oluşturmaları amaçlanmaktadır.

Ksilofon

Ksilofon 2 Kulüp çalışmaları kapsamında öğrencilerin ksilofon enstrümanını tanımaları ve geliştirmeleri, nota bilgisini kavramaları, ksilofon yardımıyla el becerilerini ve koordinasyonlarını sağlamaları, ritim duygusuna sahip olmaları,  bireysel ve grupla müzik yapma becerisi kazanmaları,  seviyelerine uygun eserleri ritminde ve doğru tınılar ile seslendirebilmeleri ve çok sesli alt yapı oluşturmaları amaçlanmaktadır.


Yan Flüt

Yan Flüt 2 Kulüp çalışmaları kapsamında öğrencilerin yan flüt enstrümanını tanımaları ve geliştirmeleri, nota bilgisini kavramaları, bireysel ve grupla müzik yapma becerisi kazanmaları,  seviyelerine uygun eserleri ritminde ve doğru tınılar ile seslendirebilmeleri ve çok sesli alt yapı oluşturmaları amaçlanmaktadır.


Tiyatro Kulübümüzde öğrencilerimize özgüven kazandırarak kendini iyi ifade edebilmeyi çeşitli yaşam biçimleri görerek ve yaşayarak tecrübe kazanmayı, empati kurabilmeyi, grup halinde çalışabilmeyi, beden dilini kullanabilmeyi, sanatı ve tiyatroyu sevdirmeyi amaçlamaktayız. Yaşayarak öğrenmenin, öğrenirken yaşamanın en güzel yolu olan Tiyatro Kulübü kapsamında daha önce oynanan oyunlarımızdan bazıları: Şuşan'da Bir Amerikalı, Sahifelerin Hanımefendisi, Yosef'in Renkli Rüyaları, Küçük Prens, Küçük Kara Balık,Broadway ve Ulus'tan Damdaki Kemancı' ya...


Astronomi ve Uzay Bilimleri Kulübümüzde bilime ilgi duyan öğrencilerimize bilimsel çalışmaları tanıtmayı ve doğayı analitik bir gözle inceleme becerisi kazandırmayı amaçlamaktayız.
Kulüp çalışmaları kapsamında ay, uzay aracı, uzay aracı maketi, baloncuk güçlü roket, takımyıldızları ve planör yapımı; güneş sistemi ölçek etkinliği, yumurtayı kırmayan araç tasarlama, uzay ve astronomi ile ilgili filmler izleme gibi pek çok eğlenceli ve öğretici aktiviteler gerçekleştirilir.

 

      

Tasarım Kulübümüzde öğrencilerin  farklı bir bakış açısı kazanmalarını; araştırıcı ve yaratıcı güce sahip olmalarını, görsel algılama yeteneği gelişmiş, figür, nesne ve mekana üslup özelliğini verebilen tasarımcılar olarak yetişmelerini amaçlamaktayız.  Kulüp çalışmaları kapsamında öğrencilerimizle papier mache, origami, tahta boyama, moda tasarımı, mozaik, hediyelik objeler vb. aktiviteler yapılır. 


Robotik Robotik kulübümüzde teknoloji ve bilime meraklı öğrencilerimize robot tasarımı ve programlama konularında temel bilgiler kazandırmanın yanı sıra, onların yaratıcılık ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktayız. Kulüp çalışmaları kapsamında öğrencilerimiz, legolardan bir robot ve bu robotun belli görevleri yapabilmesi için gerekli eklentileri tasarlar, her olasılığı düşünerek çıkacak problemlere çözümler üretmeyi öğrenirler.

Maker Klubünde öğrenciler materyallere sensörler, motorlarla ses, ışık verme, hareket kazandırma kabileyeti kazandırırlar.

Arduino ve Rasperry Pi larla çalışan öğrenciler ayrıca kendi yazılımları ile 3 boyutlu yazıcıdan ürünlerini de ortaya çıkarırlar, drone,robot yaparlar.

 

 
< Önceki   Sonraki >
Disual Digital Visuals